Законодавцями будівельної моди довгий час були американські та європейські мегаполіси. Саме звідти до нас прийшла тенденція скління екстер'єру житлових і комерційних будівель. Сьогодні фасади зі скла користуються надзвичайною популярністю. Їх застосовують при зведенні котеджів, торгових центрів, тренажерних залів, галерей, музеїв, інших громадських і культурних місць.
Компанія «Glassok» спеціалізується на різноманітних дизайнерських будівельних конструкціях зі скла, тому пропонує своїм клієнтам вибрати серед традиційних і ексклюзивних рішень вподобане, а потім недорого замовити скляний фасад онлайн. Окрема комерційна будівля, багатоповерховий торгівельно-розважальний комплекс, приватний будинок – неважливо, яким буде поле роботи, адже ми надійно оформимо склом будь-який фасад!
Види конструкцій, виконані зі скла
Фасадне скління може бути одного з декількох видів. Вибір того чи іншого варіанту продиктований тим, який вид підходить в кожному конкретному випадку. Фасади зі склом для будинків і будівель використовуються за наступними типами конструкцій:
- Структурний;
- За назвою підприємства;
- Світлопрозорими спайдерними;
- Навісний.
У кожного з них є свої характерні риси в дизайні і підході до монтажу. Однак вони всі відрізняються міцністю, надійністю, і характеризуються цілою низкою позитивних властивостей. Монтаж проводиться тільки після зняття точних мірок, розробки проекту майбутньої конструкції. Потрібно не просто заготовити скло або склопакети для майбутнього фасаду, але і петлі для їх кріплення.
Найбільш часто зустрічається стійко-ригельна система. Вона виготовлена у вигляді світлопрозорого фасаду, закріпленого за допомогою горизонтальних і вертикальних профілів – ригелів і стійок. По зовнішній стороні на них встановлюють декоративні накладки, щоб будівля набула завершений і привабливий зовнішній вигляд. Фасадне скло відмінно проникне для світла, у великому обсязі проникаючого в приміщення. Конструкції подібного типу доречні на всіх будівлях.
Структурне скління характеризується цілісністю. Монтаж скляних фасадів проводиться за особливою технологією, щоб в результаті створити ефект покриття поверхонь цілісним листом скла. Не видно петлі або якісь інші профільні елементи. Скло фіксуються за допомогою клею-герметика особливого складу, що володіє здатністю витримувати підвищену вологість і температурні перепади. Дана різновид конструкції дозволяє виконати скління на значній площі. Скління фасадів котеджів таким способом роблять будівлі дійсно неймовірно привабливою. Воно ідеально підходить і для висотних будівель.
Навісні фасади скляного виду виготовляються з металевого профілю, відрізняються підвищеною міцністю і тривалим періодом експлуатації. Фасадне скло закріплюється на них. Простір, що формується між склом і стіною, необхідний для вентиляції і теплоізоляції. Це відмінний варіант для офісних будівель і торгових центрів.
Спайдерний варіант відрізняється відсутністю рам для кріплення скла. Вся конструкція скріплюється спеціальними кронштейнами з високоміцної легованої сталі. Фасадні елементи з'єднуються зі спайдерами за допомогою еластичних затискачів. Подібне кріплення дозволяє провести скління значних за площею поверхонь. Найчастіше зустрічається на великих будівлях, проте доречно виглядає і на менших будовах. Вартість фасадного скління в такому виконанні досить висока.
Навісні фасади зі скла монтуються на місці доставки в готовому вигляді безпосередньо з виробництва. Зовні вони створюють враження глухої конструкції зі склопакетами. Ідеальне рішення для балконів і лоджій. Такий скляний фасад, ціна якого доступна, монтується в короткі терміни.
Переваги скла як основи фасаду
Причин, за якими власники будівельних об'єктів вибирають скління фасаду, існує кілька:
Прозора скляна поверхня не перешкоджає попаданню світла всередину приміщення. Це позитивно позначається відразу на двох сторонах питання: комфорті та економії. Освітлення в денний час стає максимально природним і приємним для очей. У той же час, власник суттєво економить електроенергію, включаючи штучні джерела світла набагато пізніше.
Естетика – далеко не остання справа в фасадних роботах. Підвищення декоративності будівлі при фасадному склінні спостерігається як всередині, так і зовні. Лише уявіть, як прекрасно виглядає сад за вікном, ліс далеко або бурхливе море крізь скляні стіни. Навіть звичайне місто відкривається зовсім по-новому! Зовні ж облицювання склом вважається найсучаснішим варіантом. Згодом це анітрохи не втрачає актуальність і презентабельність, вимагаючи лише рідкісного миття скла.
При правильному монтажі скло дозволить поліпшити показники енергозбереження. Підтримувати комфортну температуру в приміщенні стане простіше і дешевше.
Думка про те, що скло – самий крихкий для фасаду матеріал – в корені невірно. Скляне покриття, що грунтується на алюмінієвому каркасі, що пройшло процедуру армування, відрізняється міцністю, довговічністю, зносостійкістю протягом багатьох років.
Особливості застосування скляних фасадів
Скло - кращий спосіб підкреслити статус будівлі, звернути увагу на його стиль, респектабельність. Споруда миттєво набуває сучасного зовнішнього вигляду. Головне – грамотно підійти до процесу вибору типу конструкції.
В залежності від особливостей будови, існують такі варіанти скляних фасадів:
- структурний;
- напівструктурний;
- планерний;
- за назвою підприємства;
- слайдерний;
- каркасний;
- комбінований.
Конкретний вибір залежить від виду і особливостей самої будівлі. Частими замовниками скла на фасаді стають власники офісних будівель, окремих компаній, бізнес-центрів. Панорамне скління останнім часом стало доступним і при оформленні приватного сектора. Господарі заміських будинків із задоволенням замовляють скління веранд, лоджій, віталень.
Повідомте нам свої побажання, і фахівці «Glassok» розроблять індивідуальний проект, що враховує технічну специфіку будівельного об'єкта, а також Ваші індивідуальні побажання. Щоб визначитися з кінцевим видом будівлі, погляньте на фото наших останніх робіт, порадьтеся зі співробітником «Glassok» по телефону. Впевнені, зовнішнє виконання та експлуатаційні показники готового фасаду перевершать всі Ваші очікування!