Фасадне скління будівель вже зуміло потіснити на ринку масштабні елементи з бетону і цегли. Це легкі сучасні рішення, що роблять будівлю більш привабливим, які з енергоефективності цілком здатні конкурувати з класичними елементами. Стійко-ригельна фасадна система знайшла застосування в різних сферах. Часто зустрічається в таких видах зовнішніх огороджувальних конструкцій:
- Панорамне скління. При такому склінні цілий поверх по висоті закривається одним прозорим склом або блоком. Ширина елементів може відрізнятися. Ригелі розміщуються аналогічно лініям перекриттів між поверхами. Це дозволяє отримати гарний малюнок фасаду. У житлових будівлях для панорамного скління знайшлося місце в поєднанні з бетонними або цегляними стінами.
- Суцільний. Будівля зовні виконана тільки з поєднання металу зі склом. Відсутні непрозорі стіни. Цей вид скління використовується для висотних будівель.
- Стрічковий. Прозорою смугою оперізується периметр будівлі. Її ширина може бути різною. Стрічкове скління використовується для глухих фасадів з каменю в якості світлопрозорого елемента.
- Подвійне скління забезпечує повноцінний захист від втрат тепла або промерзання за рахунок повітряного прошарку між склом.
Засклений фасад - відмінний спосіб надати приміщенню прекрасний зовнішній вигляд, залучити відвідувачів, які навіть не бачили будівлю всередині. Одним з його видів є стійко-ригельний фасад. Особливість стояково-ригельного фасаду – несучий каркас знаходиться на внутрішній стороні, а його заповнення (скло) фіксуються механічним методом на притискних планках. Додаткове використання ущільнювачів робить конструкцію абсолютно герметичною.
Стояково-ригельні системи скління є найбільш поширеними серед фасадних систем разом з модульною, а також спайдерною. Адже всі несучі елементи конструкції - горизонтальні і вертикальні профілі (ригелі і стійки).
У стандартних стійко-ригельні системах всю несучу конструкцію розташовують саме з внутрішньої сторони фасаду. Що стосується світлопрозорих заповнень, то вони механічно кріпляться відповідно на несучій конструкції за допомогою спеціальних притискних планок. Герметичність конструкції добиваємося за рахунок застосування ущільнювачів. Велику роль в композиційному рішенні скляного фасаду грає зовнішній вигляд декоративних планок, так як вони повторюють малюнок всієї несучої конструкції. Варто зазначити, що колірне рішення разом із загальним візуальним виглядом будівлі споруди визначається саме обраним видом заповнення. Система світлопрозорого стояково-ригельного фасаду дає можливість створити красиві і органічні композиційне рішення будівлі, ну, а також створити незабутній, легкий, сучасний образ. Гарний фасад зі скла завжди цінувався і виглядав "дорого".
Опис технології
Стійко-ригельна система скління фасадів складається з вертикальних і горизонтальних профілів, простір між якими заповнений склом: в холодних фасадах одинарним, а в теплих – багатошаровими склопакетами. Видима ширина профілів становить 50 мм, що забезпечує достатню проектну жорсткість. Для створення завершеного малюнка зовні метал може бути пофарбований в будь-який колір.
Використання ущільнювальних гумок різної товщини, а також термо-вставок, можна виконати класичний світлопрозорий фасад з склопакетів різної товщини. Для «холодних фасадів» використовується одинарне скло в алюмінієвому профілі без застосування термовставок. Усередині будівлі температура буде підтримуватися на прийнятному рівні.
"Теплий фасад" вимагає використання багатошарових склопакетів, в яких число стекол досягає 5-6 штук. Зовні ширина профілю досягає 70 мм, так як елементи заповнення мають велику масу. Залежно від умов клімату підбирається кількість термовставок і їх ширина. Можна зробити «теплий фасад» під замовлення з будь-яким числом камер і термовставок.
Недоліки
Утворення конденсату на стеклі з внутрішньої сторони пов'язане з високою герметичністю стійко-ригельного фасаду. Вирішити проблему можна завдяки монтажу систем кондиціонування або вікон.
Вартість фасадних робіт може виявитися вище при необхідності реалізації складного архітектурного проекту, проте отриманий результат цього коштує.
Стійко-ригельна система скління не втрачає своєї актуальності, так як з її допомогою вдається склити фасади навіть найбільш складних форм, які тільки можна уявити.
Яка ж вартість скляних фасадів вважається прийнятною сьогодні? Компанія «Glassok» готова запропонувати найвигідніші сучасні варіанти, які задовольнять покупця зовнішнім виглядом і експлуатаційними характеристиками, до того ж здивувавши низькою ціною.
Особливості та переваги фасадів зі скла
Висока технологічність дозволяє назвати стійко-ригельні фасади зі скла, ціна яких дуже прийнятна для власників будівель, кращою основою для реалізації дизайнерських задумів. Подібного оформлення вимагають багато ресторанів, барів і кафе, музеїв, казино, розважальних комплексів, виставкових залів, автосалонів. Будь-які споруди, що вимагають гарної освітленості, візуальної легкості, елегантності і стійкості, можуть бути втілені в стійко-ригельному фасаді.
Засклений фасад не стане перешкодою на шляху організації основних систем безпеки:
- вентиляція;
- блискавка - і сонцезахисту;
- пожежогасіння;
- дымоликвидации.
Якісне виготовлення скляних фасадів (Одеса і вся Україна можуть оцінити послугу найближчим часом) гарантує зручне подальше обслуговування і ремонт будинку.
Залежно від побажань клієнта і специфіки приміщення, в основу скління лягає триплекс або звичайне загартоване скло. У будь-якому випадку замовник отримує масу переваг:
- можливість створення простих і складних геометричних форм;
- відмінна освітленість споруди всередині;
- повна пожежна безпека;
- стійкість фасаду проти вітру, морозів, корозії;
- десятиліття бездоганної служби;
- лаконічність і чіткість ліній, ніколи не виходить з моди.
Основні види стійко-ригельних фасадів
Обраний стійко-ригельний фасад (ціна обговорюється при детальному прорахунку) може відноситися до одного з двох видів. Важливо заздалегідь правильно визначити відповідний:
- Глухий. Призначений лише для пропускання тепла, світла всередину приміщення. Його сегменти не відкриваються. Затребуваний в ролі вітрин або стін, якщо попередньо передбачена хороша внутрішня вентиляція будівлі.
- З відкриванням. В даній системі вітається установка вентиляційних грат, вікон та дверей (у тому числі автоматичних), що відкриваються як всередину, так і назовні – залежно від побажань клієнта. Звичайно, вартість стійко-ригельного фасаду трохи вище, ніж глухого.
Компанія «Glassok» готова обговорити будь-які варіанти скління Вашого фасаду. Основа може бути не тільки прозорою, але і тонованою, матовою, з логотипом компанії або малюнками, візерунками. Ми із задоволенням запропонуємо Вам всі можливі готові варіанти або розглянемо Ваші ідеї.
Телефонуйте нашим співробітникам, скориставшись телефонами на сайті або пишіть на корпоративну пошту.